Avalon Ultra

Kód: 9441
15 € 12,50 € bez DPH 15 € / 1 ks
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Možnosti doručenia

Avalon Ultra môže byť vyšívaná s rámom alebo bez neho. Avalon Ultra je extrémne stabilná, to znamená, že môže byť intenzívne prešívaná bez natrhnutia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Avalon Ultra môže byť vyšívaná s rámom alebo bez neho. Avalon Ultra je extrémne stabilná, to znamená, že môže byť intenzívne prešívaná bez natrhnutia. Pre všetky práce, ktoré vyžadujú dodatočnú stabilitu. Fólia je rozpustná vo vode, extra silná, priehľadná, extrémne stabilná a znesie intenzívne prešívanie.

Ideálna na:

- veľké výšivky bez vyšívacieho rámu

- náročné výšivky vyrábané ručne a počítačom

- leptané výšivky

- vyšívanie čipiek

- ako horná vrstva u niťovej techniky

- na sendvičovú techniku

Návod na použitie Avalon Ultra:

Voľné strojové vyšívanie: Odstrihnite Avalon Ultra v požadovanej dĺžke z rolky. Napnite fóliu buď do vyšívacieho rámu alebo vyšívajte ľubovoľne bez rámu. Pri vyšívaní dbajte na to, aby boli stehy stále spojené, aby sa výšivka po vypratí fólie nerozviazala. Po vyšití odstrihnite nadbytočný Avalon Ultra tesne okolo hrán. Potom vyperte zbytky fólie vo vlažnej vode.

Vyšívanie čipiek: Avalon Ultra (bez látky) buď napnite do vyšívacieho rámu alebo vyšívajte bez rámu. Potom vyšívajte na fóliu ľubovoľnú čipku ako je uvedené vyššie. Tip: Môžete tak aj hotové čipky dodatočne vyšívať ďalšími tvarmi alebo inými farbami. Za tým účelom diely prípadne dopredu zafixujte opatrne s trochou špeciálneho lepidla (Madeira MSA 1100) na Avalon Ultra. Po vyšití odstrihnite nadbytočný Avalon Ultra okolo hrán a vyperte zbytky fólie.

Textilné koláže v sendvičovej technike: Malé časti látky a/alebo rôzne zbytky vlákien položte medzi dve vrstvy Avalon Ultra. Tip: Spodnú vrstvu Avalon Ultra opatrne postriekajte trochou lepidla, aby sa vrstvy spojili a aby sa časti látky neposunuli. Vrstvy prípadne dodatočne zafixujte pomocou špendlíkov. Následne vyšite diely, ako je uvedené vyššie. Zbytky fólie vyperte vo vlažnej vode.

Dodatočné parametre

Kategória: Podkladové materiály
Záruka: 24 mesiacov
Rozmery: 30 cm x 3 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Madeira je rodinná skupina spoločností so sídlom a výrobným závodom vo Freiburgu v Nemecku. Madeira bola založená v roku 1919 pod názvom Burkhardt & Schmidt Garnfabrik. Centrála a výrobný závod sa dodnes nachádzajú v zelenom meste Freiburg neďaleko Čierneho lesa. Spoločnosť Burkhardt & Schmidt pôvodne vyrábala bavlnené šijacie nite. Neskôr firma začala vyrábať aj bavlnené vyšívacie nite. Dnes je Madeira Group globálnym hráčom so 400 zamestnancami po celom svete a niekoľkými dcérskymi spoločnosťami v Európe, USA a Ázii.