Avalon Film

Kód: 9440
15 € 12,50 € bez DPH 15 € / 1 ks
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Avalon Film zabraňuje zapadnutiu stehov a stabilizuje strojové výšivky na jemných a priehľadných látkach. Avalon Film slúži aj ako stabilizátor na šitie jemných hodvábnych látok, pretože fólia zabraňuje posunutiu látky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Avalon Film zabraňuje zapadnutiu stehov a stabilizuje strojové výšivky na jemných a priehľadných látkach. Avalon Film slúži aj ako stabilizátor na šitie jemných hodvábnych látok, pretože fólia zabraňuje posunutiu látky. Fólia je rozpustná vo vode, priesvitná a jemná. Vhodná napr. pre látky s vysokým vlasom a pletené materiály.

Ideálna na:

- froté, zamat, pletené materiály

- hodváb,organzu, tyl

- gombíkové dierky v tenkých látkach

- prenášanie quiltovacích vzorov

- sendvičové a pizza techniky

Návod na použitie Avalon Film:

Vyšívanie froté, napr. uterákov: Odstrihnite Avalon Film v požadovanej dĺžke z rolky a položte na prednú stranu uteráku. Napnite oboje s vyšívacou fóliou hore pevne do vyšívacieho rámu. Po vyšití odtrhnite presiahajúce okraje Avalon Film pozdĺž výšivky - následne ponorte výšivku do vlažnej vody, tým sa úplne rozpustí zostávajúca vyšívacia fólia.

Strojové vyšívanie: Pokiaľ je pre stabilizáciu látky nutná vyšívacia fólia, napnite ju pod látku do rámu. Inak môžete postupovať ako je uvedené vyššie.

Šitie citlivých látok: Avalon Film je ideálny stabilizátor pri šití jemných látok, ako je napríklad hodváb či organza, pretože Avalon Film zabraňuje posunutiu vrstvy látky. Za tým účelom položte látky medzi dve vrstvy Avalon Film a šite obvyklým spôsobom. Po ušití opatrne odtrhnite nadbytočnú fóliu a prípadné zbytky odstráňte vodou (vlhký uterák alebo vatové tyčinky).

Gombíkové dierky v ľahkých látkach: Položte látku medzi dve vrstvy Avalon Film a ušite gombíkové dierky. Potom opatrne odtrhnite nadbytočnú fóliu, prípadné zbytky odstráňte tak ako je uvedené vyššie.

Quiltovanie: Preneste quiltovací vzor za pomoci vodou rozpustiteľnej ceruzky alebo Madeira Magic Pen z predlohy na Avalon Film. Nastehujte Avalon Film na látku. Quiltujte vzor. Po quiltovaní opatrne odtrhnite fóliu a prípadné zbytky fólie rozpustite vo vode.

Dodatočné parametre

Kategória: Podkladové materiály
Záruka: 24 mesiacov
Rozmery: 30 cm x 10 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Madeira je rodinná skupina spoločností so sídlom a výrobným závodom vo Freiburgu v Nemecku. Madeira bola založená v roku 1919 pod názvom Burkhardt & Schmidt Garnfabrik. Centrála a výrobný závod sa dodnes nachádzajú v zelenom meste Freiburg neďaleko Čierneho lesa. Spoločnosť Burkhardt & Schmidt pôvodne vyrábala bavlnené šijacie nite. Neskôr firma začala vyrábať aj bavlnené vyšívacie nite. Dnes je Madeira Group globálnym hráčom so 400 zamestnancami po celom svete a niekoľkými dcérskymi spoločnosťami v Európe, USA a Ázii.