Cotton Fix

Kód: 9439
€15 €12,50 bez DPH €15 / 1 ks
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
30.11.2023
Možnosti doručenia

Cotton Fix je ideálna na strojové vyšívanie, pretože je s ňou možné upevniť látku, bez toho aby musela byť napnutá do vyšívacieho rámu. Tým sa zabráni odtlačkom vyšívacieho rámu na látku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cotton Fix je ideálna na strojové vyšívanie, pretože je s ňou možné upevniť látku, bez toho aby musela byť napnutá do vyšívacieho rámu. Tým sa zabráni odtlačkom vyšívacieho rámu na látku. Cotton Fix sa tiež výborne hodí na patchworkové práce, pretože je možné ľubovoľne aranžovať a upevniť malé kúsky látky. Tip: Cotton Fix skladujte v chlade - to optimalizuje vlastnosti na spracovanie. Fólia je vhodná na odtrhnutie, je samolepiaca a upevňuje látku bez vyšívacieho rámu.

Ideálna na:

- zamat, kožu, čiapky, límce, manžety

- pletené materiály / strečové látky

- džerzeje / tričká

- ručné aplikácie (náhrada za Freezer Paper)

- prenášanie quiltovacích vzorov

Návod na použitie Cotton Fix:

Strojové vyšívanie: Odstrihnite z rolky Cotton Fix v požadovanej dĺžke a upevnite ochrannú fóliu hore do vyšívacieho rámu. Špičkou nožníc opatrne narežte uhlopriečny kríž uprostred ochrannej fólie. Pozor - narežte ochrannú fóliu, nie textíliu. Odstráňte ochrannú fóliu trochu väčšiu ako motív, ktorý má byť vyšívaný. Látku položte na voľne ležiacu lepiacu plochu a poriadne pritlačte. Po vyšití látku opatrne uvoľnite od textílie - výšivka sa od textílie sama odtrhne.

Quiltovanie: Quiltovacie vzory, ktoré sa skladajú len z obrysov (napr. srdce alebo kruhy) je možné pomocou Cotton Fix veľmi jednoducho preniesť na quilt. Nakreslite quiltovací motív ceruzkou na textilnú stranu. Pozdĺž motívu vystrihnite obrys, odtiahnite ochrannú fóliu a nalepte motív na látku. Quiltujte pozdĺž vnútornej strany motívu. Po quiltovaní odstráňte Cotton Fix.

Ručné aplikácie: Motív aplikácie preneste správnou stranou na textilnú stranu Cotton Fix a presne vystrihnite. Stiahnite ochrannú fóliu a nalepte motív na správnu stranu látky. Vystrihnite motív s pridaním miesta na steh asi 5 mm a prišite malými obrubovacími stehmi na látku, tak, že sa prídavok na šev počas šitia postupne prehýba pod aplikáciou. Po aplikovaní Cotton Fix odtiahnite od látky.

Dodatočné parametre

Kategória: Podkladové materiály
Záruka: 24 mesiacov
Rozmery: 30 cm x 3 m

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: