Aké sú poruchy šijacích strojov

Tento článok je pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o šitie a chcú sa dozvedieť, ako riešiť problémy so šijacím strojom. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo pokročilý, je dôležité mať prehľad o bežných poruchách a ich riešeniach.

Poruchy šijacích strojov najčastejšie spôsobuje nedostatočné čistenie a údržba, nesprávna obsluha alebo výrobná vada. Mnohé poruchy šijacích strojov môžu byť spoločné pre oba typy strojov, či už mechanické alebo elektronické. Napriek tomu môžu niektoré špecifické problémy súvisieť s konkrétnym typom stroja.

Mechanické šijacie stroje môžu mať problémy s opotrebovaním mechanických častí, ako sú ozubené kolesá, páky a remene, ktoré môžu vyžadovať mazanie alebo výmenu.

Elektronické šijacie stroje môžu vykazovať poruchy elektronických komponentov, ako sú obvody, displeje alebo softvérové chyby, ktoré môžu vyžadovať resetovanie alebo servisnú údržbu.

V oboch prípadoch je dôležitá pravidelná údržba a čistenie, aby sa predišlo mnohým bežným problémom. Ak sa vyskytnú špecifické problémy, odporúčame obrátiť sa na odborníka alebo servisné stredisko špecializované na daný typ šijacieho stroja. Zdôrazňujeme, že typ stroja nemá vplyv na poruchovosť šijacích strojov. Neplatí teda známy mýtus, že elektronické šijacie stroje sú náchylnejšie na poruchy.

Časté poruchy šijacích strojov

Vynechávanie stehov

Ak váš stroj nešije tak, ako by mal, môže to byť spôsobené niekoľkými faktormi. Skontrolujte, či je niť správne navlečená, či je ihla ostrá a či je správne nastavené napätie nití.

Zasekávanie látky

Ak sa látka zasekáva pod stehovou doskou alebo v chapači, môže to byť kvôli nečistotám alebo zlým nastaveniam. Čistenie podávača a chapača je dôležité.

Nesprávne napínanie nití

Ak máte problémy s napínaním nití, skontrolujte, či je niť správne navlečená a či je správne nastavené napätie.

Zlomená ihla

Zlomená ihla môže byť spôsobená použitím nevhodnej ihly alebo nesprávnym nastavením. Výmena ihly je jednoduchým riešením.

Problémy s podávačom

Ak podávač nesprávne posúva látku, môže to byť kvôli nečistotám alebo zlým nastaveniam. Skontrolujte podávač a vyčistite ho.

Pamätajte, že pravidelné čistenie a údržba je kľúčom k dlhšej životnosti vášho šijacieho stroja.

Aké sú poruchy šijacích strojov

Pean.sk

Spoločnosť Peter Hafera PEAN sa už viac ako tri dekády zaoberá predajom šijacích strojov a príslušenstva. V našej ponuke nájdete šijacie stroje, vyšívacie stroje, overlocky a coverlocky, priemyslové stroje a kompletné krajčírske príslušenstvo pre vašu krajčírsku dielňu.