Systémová parná žehlička BATTISTELLA VAPORINO MAXI INOX EOS

Kód: BATTISTELLA VAPORINO MAXI INOX
Doprava zadarmo Odporúčame
Značka: Battistella
321 € 267,50 € bez DPH 321 € / 1 ks
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia

Parný generátor so žehličkou Battistella je určený pre domácnosti, alebo malé prevádzky. Možno s ním žehliť odevy, poťahy, záclony, uteráky, obrusy aj vo viacerých vrstvách. Výhodou tohto zariadenia je jeho robustná konštrukcia.

Detailné informácie

Podrobný popis

BATTISTELLA VAPORINO MAXI INOX

Parný generátor so žehličkou Battistella je určený pre domácnosti, alebo malé prevádzky. Možno s ním žehliť odevy, poťahy, záclony, uteráky, obrusy aj vo viacerých vrstvách. Výhodou tohto zariadenia je jeho robustná konštrukcia. Kryt žehličky je nerezový, nie je teda potrebné obávať sa žltnutia plastov a straty vlastností plastov (tvrdnutie, praskanie) z dôvodu prehriatia žehličky. Pretože sú tieto malé vyvíjače častejšie dolievané a nie je možné sa niekedy vyhnúť preliatiu, lakované verzie čoskoro začnú korodovať a umelohmotné sa začnú vďaka teplu krútiť.

Celková konštrukcia parného vyvíjača je vyrobená tak, aby bolo možné jednoducho meniť jednotlivé časti. Predpokladá sa, že žehlička bude častejším používaním viac namáhaná a bude potrebné niektoré diely vymeniť, čo pri plastových žehličkách spravidla nie je možné, pretože diely sú nalisované. Výhodou tejto žehličky v porovnaní s modelom Battistella Vaporbaby je väčší kotol, teda dlhšia pracovná doba medzi dolievaním vody a najmä elektroventil umiestnený mimo žehličku, takže cievka nie je tak zaťažená teplotou a má tak dlhšiu životnosť. Ak totiž žehlíte priemyselne, iste viete, že nie je potrebné mať stlačenú paru neustále, ale častejšími kliknutiami iba materiál prepariť, aby vlákno povolilo a potom len teplotou dorovnať, vysušiť a zafixovať tvar.

Kotol žehličky je nerezový, takže sa ľahko čistí. Špirála kotla je umiestnená zvonku, takže nedochádza k zanášaniu špirály vodným kameňom. Zanesenie špirál totiž znižuje účinnosť žehličiek, pretože sa vodný kameň chová ako izolant a vďaka tomu môže dôjsť pri žehličkách so špirálou vnútri kotla k prehriatiu, poškodeniu obalu a špirály. Špirála uložená vnútri prehriatím dokonca stráca svoj tvar, takže sa pri takých žehličkách musí meniť celý kotol. Pri parných vyvíjačoch Battistella možno však jednotlivé komponenty vymeniť ľahko. Pri tomto kotle odporúčame bežnú kohútikovú vodu bez používania drahých filtrov. Len je potrebné podľa návodu žehličku občas vyčistiť prípravkom na odstránenie vodného kameňa.

Žehlička tohto vyvíjača, je profesionálna a jej výhodou je kvalitná silná hliníková plocha. Vďaka tejto silnejšej konštrukcii dokáže žehlička lepšie udržiavať stabilnú teplotu, čo sa pri domácich žehličkách, kde sú rôzne keramické a nerezové plochy nedarí a sú tu veľké výkyvy teplôt. Žehlička Battistella má v masívnej ploche tzv. Labyrint Systém, kedy predhriata para z vyvíjača, prechádza týmto labyrintom, dohrieva sa na požadovanú teplotu a nedochádza tak ku kondenzácii (kvapkanie na materiál počas žehlenia).

Hliníkovú žehliacu plochu možno ľahko mechanicky čistiť, čo pri keramických žehličkách, nerezových a iných povrchoch, nie je možné. Pritom pri týchto žehličkách sa taký povrch využíva tiež, ale iným spôsobom. Využíva sa tzv. teflónový návlek, ktorý nie je súčasťou, ale možno ho dokúpiť. Ten sa na žehličku jednoducho pripevní a je snímateľný. V prípade, že dôjde k mechanickému poškodeniu povrchu tohto návleku, stačí ho vymeniť a nemusíte meniť celú žehličku ako pri domácich žehličkách s rôznymi povrchmi. Teflónový návlek zabráni vytváraniu lesku na materiálu (pri žehlení vyššou teplotou najmä pri flaušových materiáloch dochádza k zľahnutiu látky a tá stráca svoju vlastnosť a leskne sa). Ďalej teflónový návlek dokáže znížiť teplotu žehliacej plochy na povrchu s materiálom až o 40%, pritom však žehlička má stále požadovanú teplotu a dokáže páru dohriať na tzv. suchú paru, takže dochádza k vyšším tlakom na výstupe pary zo žehličky a materiál a najmä doska nie sú vďaka suchej pare tak premočené. Materiál nemusí po žehlení dlho schnúť. Para vo vyšších teplotách má tiež dezinfekčné vlastnosti. Tento výsledok pri domácich žehličkách nedocielite, pretože ak potrebujete navýšiť teplotu pary, musíte navýšiť teplotu žehliacej plochy a tým dôjde k poškodeniu žehleného materiálu, ktorý sa spáli, alebo stratí farebné vlastnosti.

Systémová parná žehlička BATTISTELLA VAPORINO MAXI INOX EOS

Súčasťou je:

  • Vyvíjač pary so žehličkou
  • Elektroventil s reguláciou množstva pary
  • Dvojitý bezpečnostný uzáver
  • Bezpečnostný termostat proti nedostatku množstva vody v kotle
  • Kontrolka stavu vody
  • Manometer
  • Odkladacia silikónová podložka pod žehličku
  • Držiak kábla

Dodatočné parametre

Kategória: Žehličky
Záruka: 24 mesiacov
Napájacie napätie: 230 V
Príkon: 2100 W
Objem vodnej nádrže: 2,1 l
Hmotnosť: 10 kg
Rozmery: 39x25x26 cm
Anti-Drip systém: Áno
Typ vyvíjača: Manuálny
Vertikálne naparovanie: Áno
Objem kotla vyvíjača: Do 4 l
Systém odvápňovania: Áno
Typ žehličky: Parná stanica

How to use Battistella steam generator

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
EZ Avatar autora | 13.1.2023
Dlho som zvažovala nákup a mozem povedat, že so žehličkou som veľmi spokojná. Vysoký výkon.’, tlak pary je excelentný. Zakupika som si aj ochranný obal a nič sa mi neprilepuje. Odporúčam.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Battistella B. G. S.r.l. má viac ako štyridsaťročné skúsenosti, vďaka ktorým sa značka stala populárnou po celom svete. Už roky navrhuje a predáva žehliacu techniku pre poloprofesionálne a priemyselné využitie. V súčasnosti Battistella ponúka viac ako sedemdesiat modelov parných generátorov, bodovacích stolov, topperov, figurín a lisov. Značka vyniká kvalitou, funkčnosťou a rešpektovaním bezpečnostných predpisov, čo sú vlastnosti, vďaka ktorým je Battistella známou spoločnosťou.