Systémová parná žehlička BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS

Kód: BATTISTELLA VAPORBABY INOX
Doprava zadarmo
Značka: Battistella
306 € 255 € bez DPH 306 € / 1 ks
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Parný generátor so žehličkou Battistella je určený pre domácnosti alebo malé prevádzky. Je možné s ním žehliť odevy, poťahy, záclony, uteráky, obrusy, atď. aj vo viacerých vrstvách. Výhodou tohto zariadenia je jeho robustná konštrukcia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Systémová parná žehlička BATTISTELLA VAPORBABY INOX

Kryt žehličky je nerezový, takže sa nemusíte báť žltnutia plastov a strácania vlastností plastov (tvrdnutie, praskanie) z dôvodu hriatia žehličky. Pretože sú tieto malé vyvíjače častejšie dolievané a neubránite sa občasnému preliatiu, lakované verzie čoskoro začnú korodovať, alebo umelohmotné sa začnú vďaka teplu krútiť.

Celková konštrukcia parného vyvíjača je stavaná tak, aby bolo možné jednoducho jednotlivé komponenty meniť. Predpokladá sa, že žehlička bude častejším používaním viac namáhaná a bude potrebné niektoré diely vymeniť, čo pri plastových žehličkách väčšinou nie je možné, pretože sú diely nalisované.

Kotol žehličky je nerezový, takže sa ľahko čistí. Špirála kotla je umiestnená zvonku, takže nedochádza k zanášaniu špirály vodným kameňom. Zanesenie špirál totiž znižuje účinnosť žehličiek, pretože sa vodný kameň chová ako izolant a vďaka tomu môže dôjsť pri žehličkách so špirálou vo vnútri kotla k prehriatiu, poškodeniu obalu a poškodeniu špirály. Špirála uložená vo vnútri prehriatím dokonca stráca svoj tvar, takže sa pri takých žehličkách musí meniť celý kotol. Pri parných vyvíjačoch Battistella je však možné jednotlivé komponenty vymeniť ľahko. Do tohto kotla sa odporúča bežná voda z kohútika, bez používania drahých filtrov. Len je potrebné podľa návodu žehličku občas vyčistiť prípravkom na odstránenie vodného kameňa.

Žehlička tohto vyvíjača je profesionálna. Jej výhodou je kvalitná silná hliníková plocha. Vďaka tejto silnejšej konštrukcii dokáže žehlička lepšie udržovať stabilnú teplotu, čo sa pri domácich žehličkách, kde sú rôzne keramické a nerezové plochy nedarí a sú tu veľké výkyvy teplôt. Žehlička Battistella má v masívnej ploche tzv. Labyrint Systém, kedy predhriata para z vyvíjača, prechádza týmto labyrintom, dohrieva sa na požadovanú teplotu a nedochádza ku kondenzácii (kvapkaniu na materiál počas žehlenia).

Žehliaca plocha, ktorá je hliníková, sa dá ľahko čistiť mechanicky, čo pri keramických žehličkách nerezových a iných povrchov, nie je možné. Pritom pri týchto žehličkách, sa takýto povrch využíva tiež, ale iným spôsobom. Využíva sa tzv. teflónový návlek, ktorý nie je súčasťou, ale je možné ho dokúpiť. Ten sa na žehličku jednoducho pripevní a je snímateľný. V prípade, že dôjde k mechanickému poškodeniu povrchu tohto návleku, stačí ho vymeniť a nemusíte meniť celú žehličku ako pri domácich žehličkách s rôznymi povrchmi. Teflónový návlek zabráni vytváraniu lesku na materiáli (pri žehlení vyššou teplotou najmä flaušových materiálov dochádza k zľahnutiu látky a ten stráca svoju vlastnosť a leskne sa). Ďalej teflónový návlek dokáže znížiť teplotu žehliacej plochy na povrchu s materiálom až o 40%, pritom však žehlička má stále požadovanú teplotu a dokáže paru dohriať na tzv. suchú paru, takže dochádza k vyšším tlakom na výstupe pary zo žehličky a materiál a najmä doska, nie sú vďaka suchej pare tak premočené. Materiál nemusí po žehlení tak dlho schnúť. Para vo vyšších teplotách má dezinfekčné vlastnosti. Toto pri domácich žehličkách nedocielite, pretože pokiaľ potrebujete navýšiť teplotu pary, musíte navýšiť teplotu žehliacej plochy a tým dôjde k poškodeniu žehleného materiálu, ktorý sa spáli, alebo stratí farebné vlastnosti.

Systémová parná žehlička BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS

Súčasťou je:

  • Vyvíjač pary so žehličkou
  • Obal z nerezu
  • Elektroventil s reguláciou množstva pary
  • Dvojitý bezpečnostný uzáver
  • Bezpečnostný termostat proti nedostatku množstva vody v kotle
  • Kontrolka stavu vody
  • Manometer
  • Odkladacie silikónové podložky pod žehličku
  • Držiak káblov

Dodatočné parametre

Kategória: Žehličky
Záruka: 24 mesiacov
Anti-Drip systém: Áno
Objem vodnej nádrže: 1500 ml
Príkon: 2100 W
Typ vyvíjača: Manuálny
Vertikálne naparovanie: Áno
Objem kotla vyvíjača: 1,5 l
Počet obsluhovaných stanovísk: 1
Systém odvápňovania: Áno
Napájacie napätie: 230 V
Hmotnosť: 6 kg
Rozmery: 34x27x21 cm

How to use Battistella steam generator

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Battistella B. G. S.r.l. má viac ako štyridsaťročné skúsenosti, vďaka ktorým sa značka stala populárnou po celom svete. Už roky navrhuje a predáva žehliacu techniku pre poloprofesionálne a priemyselné využitie. V súčasnosti Battistella ponúka viac ako sedemdesiat modelov parných generátorov, bodovacích stolov, topperov, figurín a lisov. Značka vyniká kvalitou, funkčnosťou a rešpektovaním bezpečnostných predpisov, čo sú vlastnosti, vďaka ktorým je Battistella známou spoločnosťou.