Brother ScanNCut CM 300

Kód: CM300
Doprava zadarmo
Značka: Brother
348 € 290 € bez DPH 348 € / 1 ks
Na sklade u dodávateľa
Môžeme doručiť do:
24.7.2024
Možnosti doručenia

Rezací ploter Brother ScanNCut CM 300 je vyrezávací ploter značky Brother. Ide o rezací ploter do domácnosti so zabudovaným skenerom a možnosťou prepojenia s počítačom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brother ScanNCut CM 300

Rezací ploter Brother ScanNCut CM 300 je vyrezávací ploter značky Brother. Ide o rezací ploter do domácnosti so zabudovaným skenerom a možnosťou prepojenia s počítačom.

Tento ploter má v pamäti 600 druhov vzorov vrátane 100 quiltovacích vzorov a 5 typov písma. Zabudovaný 300 dpi skener umožňuje rýchle naskenovanie vlastných vzorov s možnosťou uloženia do pamäte.

S plotrom Brother Vám už nič nezabráni v kreatívnom šití, vytváraní vlastných návrhov, ozdobných okrajov, zdobených fotoalbumov apod. Vyrezávať možno na rôzne tvrdý papier aj látku.

Rezací ploter Brother nepotrebuje na svoju činnosť priame prepojenie s počítačom (má displej, kde je všetko zobrazené). Môžete vyrezávať vzory uložené v pamäti stroja, alebo využiť jedinečné funkcie skenera, vďaka ktorému si vlastný nakreslený vzor naskenujete a necháte vyrezať. Vlastné vzory si môžete vytvoriť aj na počítači a následne ich cez USB kľúč preniesť do plotra.

Súbory musia mať formát FCM, ktorý bežný grafický program nepodporuje. Ku konverzii na formát FCM však stačí použiť bezplatný webový program Brother ScanNCutCanvas.

Rezací ploter Brother CM 300 je nástupcom modelu CM 600. Je však vylepšený o možnosť online prepojenia plotra s PC!

Brother ScanNCut CM 300

Charakteristika

 • Vstavané dizajny
 • Kreslenie pomocou pera
 • Priame rezanie
 • Rezanie látok
 • Scrapbooking
 • Rezanie aplikácií

Vstavané dizajny

Ploter má integrované vzory, tvary, bordúry, fonty písma a patchworkovú šablónu. So vzormi a fontami je možné ďalej pracovať (zmena veľkosti, kombinácie).

Kreslenie pomocou pera

S pomocou zakúpených pier a držiaka (bez držiaka sa nedá pero na ploter upevniť) vie kresliť na papier aj látku.

Priame rezanie

Keď vložíme do plotra papier alebo látku s výrazným vzorom, ploter sám rozozná pomocou skenera vzor a vie ho priamo vyrezať.

Rezanie látok

Na plotri možno vyrezať z látky napríklad šablóny pre patchwork. Nemusíte sa teda zdržovať s rezaním zložitých šablón!

Scrapbooking

Možno vyrezávať tenký alebo hrubý scrapbookingový papier v zložitých vzoroch, na plotri možno vyrezať originálne vizitky, šablóny, etikety apod.

Rezanie aplikácií

Ploter je schopný čítať súbory PES a PHC - tieto dáta obsahujú obrys nášivky a v kombinácii s vyšívacím strojom pre vás bude šitie nášiviek a aplikácií oveľa jednoduchšie.

Ploter dokáže rezať

 • Nažehľovacie fólie na textil
 • Kancelárske fólie
 • Papier, silný scrapbookingový papier
 • Plsť, látku, koženku a mnoho ďalších materiálov (hrúbka materiálu max. 2 mm)
 • Samolepiace vinylové fólie

Typy podložiek, nožov a ich použitie

Maximálna plocha na rez sa odvíja od veľkosti podložky. Štandardne sa k plotru Brother CM 300 dodáva podložka 12 palcov x 12 palcov (približne 305 mm x 305 mm).

K rozšíreniu pracovnej plochy poslúži dokúpiteľné príslušenstvo - podložka 12 palcov x 24 palcov (297 mm x 600 mm).

Všetky typy plotrov Brother pracujú s rovnakým nožom, ktorý má rovnaké uchytenie. Materiál, ktorý vyrežete na jednom plotri Brother, vyrežete aj na ostatných v rovnakej kvalite.

Rýchlosť opotrebenia noža závisí od užívateľa - aké materiály vyrezáva, alebo ako so strojom zaobchádza.

Štandardný nôž sa používa na rezanie jemných materiálov (papier, fólie) do sily 1,5 mm. Nôž na hlboký rez sa používa pri rezaní vyšších materiálov napr. látky. Na každý nôž je potrebné mať príslušný držiak noža.

Akú fóliu možno použiť

Možno použiť fólie do sily 1,5 mm a len tie, ktoré neobsahujú čiastočky kovu (napr. glitrové nažehľovacie fólie). Ak by fólia obsahovala čiastočky kovu, môže dôjsť k otupeniu noža a teda jeho nefunkčnosti.

Použitie lepiacich podložiek

Nízkolepiace podložky 305 x 305 mm alebo nízkolepiace podložky 305 x 610 mm - určené na papier, ale stáva sa, že je papier až príliš hladký a na podložke nedrží a preto je lepšie použiť stredne lepiacu podložku.

Stredne lepiaca podložka - využíva sa na výrezky z papiera (iba ak je papier príliš hladký a nedostatočne priľne k nízkolepiacej podložke), najviac na rezanie fólií.

Extrémne lepivá podložka - využíva sa na rezanie z látok - v prípade látok používame nôž na hlboký rez.

Najjednoduchšie je rezaný materiál priložiť rožkom na podložku a vyskúšať tak jej priľnavosť. Po každom použítí treba podložku poriadne očistiť špachtľou, ktorá je v príslušenstve.

Bezplatný program

Tajomstvo neuveriteľnej všestrannosti ScanNCut spočíva v integrovanom skeneri, vďaka ktorému si môžete ľubovoľný vzor nakresliť na papier, naskenovať ho a ihneď vyrezať. Ak napriek tomu chcete vytvárať vzory pomocou počítača alebo importovať už vytvorené vzory, máte k dispozícii online program, vrátane úložiska.

Na prácu s programom sa stačí len zaregistrovať. Program máte k dispozícii na adrese: http://scanncutcanvas.brother.com/ (funguje v internetových prehliadačoch Internet Explorer 10 a staršie, Google Chrome 27 a starší, Opera, Safari).

ScanNCut Canvas je webová aplikácia, v ktorej môžete vytvárať svoje vyrezávacie vzory, používať autodigitalizačné trasovanie (tvorbu orezového vzoru podľa obrázkovej predlohy), alebo previesť z otvoreného vektorového formátu SVG do formátu FCM - ktorý spracováva ScanNCut. SVG je formát, ktorý vie exportovať všetky aktuálne grafické programy (ako je Corel, Adobe Illustrator a ďalšie).

Funkcie

 • 300 dpi zabudovaný skener - skenovanie výstrižkov z časopisov, fotografií, ručných kresieb s následným uložením do pamäte stroja
 • Polohovateľný dotykový LCD displej
 • Automatické vytvorenie obrysov na výrez po naskenovaní
 • 5 fontov písma
 • 600 uložených vzorov vrátane 100 quiltovacích vzorov
 • Šírka rezacej plochy 297 mm (11,7")
 • 2 USB porty na pripojenie pamäťového zariadenia a prepojenie s PC
 • Formát dát: fcm
 • Rezná rýchlosť: 112 mm/s

Príslušenstvo

 • Štandardný držiak čepele noža
 • Štandardný nôž
 • Stredne lepivá podložka 12" x 12" (305 mm x 305 mm)
 • Špachtľa
 • Dotykové pero na displej
 • Puzdro na príslušenstvo

Dodatočné parametre

Kategória: Rezacie plotre
Záruka: 24 mesiacov

ScanNCut Features: ScanNCut Concept Video

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
J Avatar autora | 15.1.2022
Spĺňa to čo som očakával od tohto produktu a prekvapivo ešte aj niečo navyše. Možnosti tohto stroja sú skoro neobmedzené v kreativite. Ak ste nadšencom Handemade výrobkov a chcete posunúť svoje výrobky o level vyššie tak nie je nad čím ďalej uvažovať. Nebudete banovať. pomer ceny a výkonu stroja je dobrý. Pri základnej výbave balenia je všetko čo treba na naštartovanie a oboznámenie sa so strojom.
5
IM Avatar autora | 31.12.2021
ano

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Značka Brother začala ako rodinný podnik už v roku 1908 a šijacie stroje boli jej úplne prvou špecializáciou. Pod vedením bratov Yasuiovcov vytvorili precedens pre prelomenie hraníc a budovanie inovatívnych, odborne navrhnutých a cenovo dostupných šijacích strojov. Od zdokonaľovania sériovej výroby šijacích strojov v roku 1932 až po predstavenie prvého elektronického stroja Brother v roku 1976 značka nikdy nevybočila z nastolenej cesty inovácií. Po viac ako 100 rokoch existencie sa značka rozrástla na nadnárodnú korporáciu – ale rovnaký duch experimentovania a odhodlania ku kreativite zostáva. Značka Brother je v súčasnosti dobre známa aj pre kancelársku techniku, ale naďalej vytvára inovatívne, odborne skonštruované šijacie, vyšívacie a prešívacie stroje vhodné pre všetky úrovne zručností. Či už ste náruživý začiatočník alebo skúsený profesionál, Brother vždy stojí pri vás.