Podkladový materiál - čo to je?

Ak sa rozhodnete ponoriť sa do vyšívania, určite sa stretnete s podkladovým materiálom. Čo to je, na čo slúži a aké druhy rozoznávame sa vám pokúsime priblížiť v tomto článku.

Čo to je podkladový materiál?

Podkladový materiál umožňuje zafixovať vyšívanú látku vo vyšívacom rámiku. Podkladové materiály zlepšujú kvalitu výšivky a zabraňujú posunutiu výšivky vo vyšívacom rámiku. Rozoznávame niekoľko druhov podkladových materiálov: trhacie, strihacie, trhacie - zažehlovacie, strihacie - zažehlovacie a vodourozpustné. Každý vyšívaný materiál je špecifický, preto na dosiahnutie kvalitnej výšivky odporúčame vyšiť niekoľko vzoriek a až potom prejsť k finálnej verzii výšivky.

Cotton Soft (trhací materiál)

Profesionálny univerzálny vyšívací podklad pre vyšívacie a šijacie stroje. Cotton Soft zabraňuje deformácií látky pri vyšívaní a zvlneniu hrán látky. Cotton Soft sa skladá z bavlny a je bez syntetických prímesí. Cotton Soft textília je mäkká a príjemná na dotyk kože a tak zvlášť vhodná na oblečenie pre deti a kojencov.

Podkladový materiál 1

Super Strong (strihací materiál)

Super Strong je štandardná vyšívacia netkaná textília, ktorá môže byť použitá na všetky počítačovo riadené strojové vyšívacie práce. Super Strong stabilizuje výšivku a zabraňuje preťahovaniu látky.

Podkladový materiál 2

Cotton Stable (trhací - zažehlovací)

Cotton Stable je nažehlovacia vyšívacia netkaná textília na odtrhnutie. Nažehlením je látka upevnená a môže sa na ňu vyšívať spoločne s Cotton Stable, čo zaisťuje predchádzanie šmykĺavosti. Nažehlovacia vrstva má len slabú lepiacu silu. Preto je možné Cotton Stable bezo zvyšku odstrániť.

Podkladový materiál 3

Super Stable (strihací - zažehlovací)

Super Stable je vhodná pre všetky strojové vyšívacie práce. Nažehlením sa látka fixuje a môže byť vyšívaná spoločne s textíliou Super Stable, bez toho aby kĺzala. Textília vhodná pre odtrhnutie, nažehliteľná, napr. pre vyšívané obrázky na silných, roztiahnuteľných látkach.

Podkladový materiál 4

Avalon Film (vodourozpustný)

Avalon Film zabraňuje zapadnutiu stehov a stabilizuje strojové výšivky na jemných a priehľadných látkach. Avalon Film slúži aj ako stabilizátor na šitie jemných hodvábnych látok, pretože fólia zabraňuje posunutiu látky. Fólia je rozpustná vo vode, priesvitná a jemná. Vhodná napr. pre látky s vysokým vlasom a pletené materiály.

Podkladový materiál 5

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie